fbpx

Blog

14 listopada 2018

Disaster recovery

Disaster recovery – sprawdź czym ryzykujesz nie mając tych procedur – przychodami firmy, nieplanowanymi przestojami i innymi równie kosztownymi komplikacjami.    
29 października 2018

Szyfrowanie poczty e-mail

Szyfrowanie wiadomości e-mail ma kluczowe znaczenie dla ochrony poufnych informacji i pozwala zapobiec wyciekom danych.    
8 października 2018

Jak się uchronić przed ransomware?

Rozwiązanie jest całkiem proste: należy przenieść punkt ciężkości z ochrony przed atakami na zabezpieczenie danych.  
26 września 2018

Ransomware

Oto 10 powodów, dla których instalacja złośliwego oprogramowania nadal jest atrakcyjnym cyberprzestępstwem.  
7 września 2018

Rola IT w biznesie

Firmy, aby się rozwijać i przetrwać w dzisiejszym środowisku biznesowym, muszą mieć dostęp do solidnej infrastruktury IT. Jak IT napędza biznes?  
21 sierpnia 2018

Shadow IT

Zjawisko Shadow IT jest obecnie uważane za jeden z najczęściej wskazywanych obszarów konfliktu pomiędzy IT a biznesem. Czym jest i jakie niesie zagrożenia dla firmy?  
23 lipca 2018

Zabezpieczanie urządzeń mobilnych

Stale rosnące możliwości urządzeń mobilnych sprawiły, że towarzyszą nam w większości codziennych aktywności. Nowe technologie jednak to kolejne potencjalne źródło zagrożeń dla bezpieczeństwa danych.  
13 lipca 2018

Internet a efektywność pracy

Usługi internetowe mogą pomóc w zwiększeniu efektywności pracy, ale jednocześnie nic tak bardzo nie rozprasza pracowników, jak Facebook, filmy o kotkach czy zakupy online.    
13 czerwca 2018

Biznes lubi mobilność

Coraz bardziej cenimy sobie możliwość pracy o dowolnej porze z każdego miejsca na świecie. Polscy przedsiębiorcy częściej decydują się na zatrudnianie pracowników w trybie zdalnym i przywiązują ogromną wagę do mobilności.    
4 czerwca 2018

Trudności w prowadzeniu firmy

Jak pokonać początkowe trudności w prowadzeniu firmy? Na to pytanie odpowiada Agnieszka Pokrzywińska, prezes zarządu firmy informatycznej IT Company.  
23 maja 2018

Jak chronić się przed spamem i co to jest spoofing

Jak chronić się przed spamem i co to jest spoofing – czyli wszystko o wykorzystywaniu służbowego adresu e-mail w Internecie.    
20 kwietnia 2018
outsourcing IT

Outsourcing IT dla biznesu

Obecnie przeniesienie części procesów biznesowych do wyspecjalizowanego partnera nie jest zbędnym dodatkiem, ale koniecznością.  
18 kwietnia 2018

RODO od strony IT: czy to naprawdę rewolucja?

Wdrożenie zasad unijnego rozporządzenia RODO to obecnie niezwykle gorący temat. Przepisy, które zaczną obowiązywać 25 maja, stanowią wyzwanie o charakterze prawnym i organizacyjnym. Wiele firm nie do końca jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak od strony informatycznej podejść do wprowadzenia w życie nowego rozporządzenia. Co powinniśmy wiedzieć o RODO, […]
12 kwietnia 2018
bezpieczeństwo IT

Wewnętrzne zagrożenia dla firm

Większość przedsiębiorców jest świadomych zagrożeń ze strony cyberprzestępców. Liczymy się z możliwością utraty danych w wyniku ataków hakerskich i zabezpieczamy się przed nią. Jednak specjaliści ds. bezpieczeństwa alarmują, że największe ryzyko dla firmy stanowią sami pracownicy.
6 kwietnia 2018
komputer

8 zasad korzystania z komputera

Komputer jest urządzeniem, które towarzyszy nam niemal codziennie. W tej rutynie użytkowania można zapomnieć, że to delikatny sprzęt, który łatwo uszkodzić. Korzystając z komputerów, powinniśmy mieć w głowie kilka zasad, których należy przestrzegać.
6 kwietnia 2018
backup

Czas
na backup!

Użytkowników komputerów można podzielić na tych, którzy regularnie wykonują backup swoich danych oraz na tych, którzy… dopiero będą to robić. Bagatelizowanie tworzenia duplikatów może mieć poważne konsekwencje..
6 kwietnia 2018
serwery

Oszczędność kosztów a wirtualizacja serwerów

Lepsze wykorzystanie możliwości serwerów oraz ich integracja, szybsze dostarczenie usług dla biznesu – to tylko niektóre korzyści, jakie może osiągnąć firma po wdrożeniu wirtualizacji serwerów.
6 kwietnia 2018
monitoring działań pracowników

Cyberslacking

Według badań przeprowadzonych przez CBOS 7% zatrudnionych dorabia do pensji w godzinach pracy, a 28% korzysta z Internetu w celach niezwiązanych z pracą.
6 kwietnia 2018
firma informatyczna

Jak dobrze wybrać firmę informatyczną

Wybór firmy informatycznej to kluczowa kwestia dla sprawnego działania i bezpieczeństwa firmy. Jeżeli porównując otrzymane oferty, kierujesz się przede wszystkim ceną, przeczytaj ten tekst.
5 kwietnia 2018
outsourcing IT

Outsourcing IT czy informatyk na etacie

Obecnie niemal wszystko w firmach opiera się na IT, przedsiębiorcy stają zatem przed wyborem – stworzyć etat dla informatyka w firmie, czy powierzyć swoją infrastrukturę firmie zewnętrznej.
7 lutego 2018

Zagrożenia czyhające w Internecie (wywiad)

– Oprócz programów typu kontrola rodzicielska warto pamiętać przede wszystkim o czasie poświęconym swojemu dziecku – mówi PAP Life Maciej Pokrzywiński i przestrzega przed niebezpieczeństwem w sieci. (wywiad)  
5 lutego 2018

Obsługa IT vs dział IT

Własny dział IT utrzymywany na wysokim poziomie jest dostępny wyłącznie dla największych graczy. Większość firm nie jest w stanie zbudować takiego działu IT, który by zapewniał dostęp do najnowszych technologii, optymalizację infrastruktury informatycznej oraz wdrożenie odpowiedniej polityki bezpieczeństwa.
29 marca 2017

3 zagrożenia w Internecie

Kradzież danych osobowych i haseł, cyberataki na oprogramowania firmowe, włamania na konta pocztowe – to tylko niektóre z zagrożeń, na jakie narażeni są użytkownicy Internetu…  
28 marca 2017

Backup na czasie

Użytkowników komputerów można podzielić na tych, którzy regularnie wykonują kopie zapasowe swoich danych oraz na tych, którzy… dopiero będą to robić.  
20 lutego 2017

Monitoring działań pracowników

Co to jest cyberslacking i dlaczego pracodawcy się go obawiają? Marcin Bręczewski, dyrektor naszego Działu Wsparcia IT opowiada, jak i po co monitorować działania pracowników w Internecie.  
11 lutego 2017

Ataki hakerskie – współczesna plaga

W Polskim Radiu 24 rozmowa o tym, z jakimi zagrożeniami ze strony hakerów spotykają się i mogą spotkać się osoby prywatne, jak i duże przedsiębiorstwa. (wywiad)  
7 lutego 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu

Mimo, że Polacy już od wielu lat korzystają z dobrodziejstw Internetu, do tej pory nie wiedzą jak skutecznie bronić się przed zagrożeniami w sieci.
1 stycznia 2017

Wirtualizacja serwerów

Lepsze wykorzystanie możliwości serwerów oraz ich integracja, szybsze dostarczenie usług dla biznesu – to tylko niektóre korzyści wirtualizacji serwerów.