fbpx

Blog

23 lipca 2018

Zabezpieczanie urządzeń mobilnych

Stale rosnące możliwości urządzeń mobilnych i wygoda ich użytkowania sprawiły, że towarzyszą nam w większości codziennych aktywności, takich jak surfowanie w Internecie, rezerwowanie spotkań, ustawianie przypomnień, udostępnianie plików.
13 lipca 2018

Internet a efektywność pracy

Usługi internetowe mogą pomóc w zwiększeniu efektywności pracy, ale jednocześnie nic tak bardzo nie rozprasza pracowników, jak Facebook, filmy o kotkach czy zakupy online.    
13 czerwca 2018

Biznes lubi mobilność

Coraz bardziej cenimy sobie możliwość pracy o dowolnej porze z każdego miejsca na świecie. Polscy przedsiębiorcy częściej decydują się na zatrudnianie pracowników w trybie zdalnym i przywiązują ogromną wagę do mobilności.    
23 maja 2018

Jak chronić się przed spamem i co to jest spoofing

Jak chronić się przed spamem i co to jest spoofing – czyli wszystko o wykorzystywaniu służbowego adresu e-mail w Internecie.    
20 kwietnia 2018
outsourcing IT

Outsourcing IT dla biznesu

Obecnie przeniesienie części procesów biznesowych do wyspecjalizowanego partnera nie jest zbędnym dodatkiem, ale koniecznością.  
18 kwietnia 2018

RODO od strony IT: czy to naprawdę rewolucja?

Wdrożenie zasad unijnego rozporządzenia RODO to obecnie niezwykle gorący temat. Przepisy, które zaczną obowiązywać 25 maja, stanowią wyzwanie o charakterze prawnym i organizacyjnym. Wiele firm nie do końca jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak od strony informatycznej podejść do wprowadzenia w życie nowego rozporządzenia. Co powinniśmy wiedzieć o RODO, […]
12 kwietnia 2018
bezpieczeństwo IT

Wewnętrzne zagrożenia dla firm

Większość przedsiębiorców jest świadomych zagrożeń ze strony cyberprzestępców. Liczymy się z możliwością utraty danych w wyniku ataków hakerskich i zabezpieczamy się przed nią. Jednak specjaliści ds. bezpieczeństwa alarmują, że największe ryzyko dla firmy stanowią sami pracownicy.
6 kwietnia 2018
komputer

8 zasad korzystania z komputera

Komputer jest urządzeniem, które towarzyszy nam niemal codziennie. W tej rutynie użytkowania można zapomnieć, że to delikatny sprzęt, który łatwo uszkodzić. Korzystając z komputerów, powinniśmy mieć w głowie kilka zasad, których należy przestrzegać.
6 kwietnia 2018
backup

Czas
na backup!

Użytkowników komputerów można podzielić na tych, którzy regularnie wykonują backup swoich danych oraz na tych, którzy… dopiero będą to robić. Bagatelizowanie tworzenia duplikatów może mieć poważne konsekwencje..
6 kwietnia 2018
serwery

Oszczędność kosztów a wirtualizacja serwerów

Lepsze wykorzystanie możliwości serwerów oraz ich integracja, szybsze dostarczenie usług dla biznesu – to tylko niektóre korzyści, jakie może osiągnąć firma po wdrożeniu wirtualizacji serwerów.
6 kwietnia 2018
monitoring działań pracowników

Cyberslacking

Według badań przeprowadzonych przez CBOS 7% zatrudnionych dorabia do pensji w godzinach pracy, a 28% korzysta z Internetu w celach niezwiązanych z pracą.