Przechowywanie zaszyfrowanego backupu

 
Usługa przechowywania zaszyfrowanego backupu polega na bezpiecznym przechowywaniu kopii zapasowej danych w chmurze, lub na dedykowanym nośniku, takim jak dysk zewnętrzny, czy serwer. W IT Company oferujemy usługę przechowania zaszyfrowanego backupu. Nasi specjaliści wspólnie z klientem ustalają sposób przechowywania backupu.
 

Czym jest backup danych?

Backup to proces tworzenia kopii zapasowych danych w celu zabezpieczenia ich przed utratą lub uszkodzeniem. Regularne tworzenie backupu pozwala przywrócić dane w przypadku awarii sprzętu, ataku hackerskiego, przypadkowego usunięcia danych lub innego zdarzenia, które mogłoby spowodować utratę informacji.

Podczas tworzenia backupu, czyli kopii zapasowych powinno stosować się tak, zwaną regułę 3-2-1 to znaczy: trzy kopie danych, na dwóch różnych nośnikach, z czego jedna powinna być przechowywana poza głównym miejscem przechowywania danych.


 
 

Na czym polega przechowywanie zaszyfrowanego backupu?

1

Przy użyciu odpowiedniego algorytmu, nasi specjaliści zajmują się zaszyfrowaniem danych, w taki sposób aby były one nieczytelne dla osób nieuprawnionych. W ten sposób powstaje zaszyfrowana wersja plików.


2

Zaszyfrowane kopie zapasowe są przechowywane w bezpieczny sposób, często na zdalnych serwerach w chmurze lub na dedykowanych nośnikach. Sposób przechowywania kopii zapasowych jest ustalany wreaz z klientem przy pomocy naszego zespołu.


3

Aby odczytać zaszyfrowane dane, wymagany jest klucz dostępu. Jest to zazwyczaj unikalny kod lub hasło, które umożliwia odszyfrowanie danych. Klucz ten przekazywany jest wyłącznie osobom upoważnionym.


4

Dzięki zastosowaniu szyfrowania, nawet w przypadku ewentualnego nieautoryzowanego dostępu do przechowywanych danych, informacje są zabezpieczone.

 

Skontaktuj się z naszym działem handlowym i poproś o ofertę!

Kontakt możliwy także pod adresem mailowym: oferty@itcompany.pl
 
Wybierz z listy usługę i napisz do nas!

    Jestem zainteresowany/a usługą: