Backup danych


Naszą główną wartością, którą kierujemy się w codziennej pracy jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Wiemy, jak ważne jest utrzymanie ciągłości pracy oraz regularny backup danych. Pozwala to zachować ciągłość pracy, nawet w wypadku utraty części danych.

Backup danych jest to proces tworzenia kopii bezpieczeństwa. Polega on na tworzeniu i przechowywaniu kopii zapasowych plików oraz dokumentacji firmy. Jest to jedna z kluczowych kwestii, aby zapewnić ciągłość pracy i profesjonalne zabezpieczenie systemów IT w każdym przedsiębiorstwie. Backup danych chroni firmę przed utratą najważniejszych danych oraz negatywnymi konsekwencjami, które mogą mieć miejsce w przypadku ich utraty. Daje on możliwość na bardzo szybkie przywrócenie ważnych informacji oraz zasobów. Odpowiednio tworzone kopie zapasowe pozwalają na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa każdej firmy.

Regularnie tworzony backup danych pozwala na przywrócenie danych w sytuacjach:


  • Przypadkowego usunięcia przez użytkownika

  • Awarii sprzętu lub oprogramowania

  • Ataku ransomware

     

    Zalety regularnego tworzenia backupu danych:

    • Bezpieczeństwo danych - regularne backupy stanowią skuteczną ochronę przed utratą danych w przypadku awarii sprzętu, ataków cybernetycznych lub błędów użytkowników.

    • Szybkie odzyskiwanie danych - optymalizacja procesu przywracania danych z backupu umożliwia minimalizację przestojów w działalności firmy w przypadku sytuacji kryzysowych.

    • Automatyzacja backupów - zautomatyzowane procedury tworzenia kopii zapasowych eliminują ryzyko ludzkich błędów i gwarantują regularność procesu.

    • Wielopoziomowe kopie zapasowe - tworzenie kopii na różnych nośnikach i w różnych lokalizacjach zwiększa odporność na utratę danych z powodu różnych rodzajów incydentów.

    • Zgodność z przepisami - dbanie o odpowiednie procedury backupu może pomóc w spełnianiu wymogów regulacji dotyczących ochrony danych, takich jak RODO.

    • Monitoring i raportowanie - systematyczny monitoring procesu tworzenia kopii zapasowych oraz regularne raportowanie pozwalają na śledzenie skuteczności strategii backupowej.

    • Oszczędność czasu i zasobów - zautomatyzowane i efektywne procesy backupu pozwalają pracownikom skupić się na strategicznych zadaniach, zamiast poświęcać czas na ręczne tworzenie kopii zapasowych.

     
     

    Przechowywanie zaszyfrowanego backupu

    Usługa przechowywania zaszyfrowanego backupu polega na bezpiecznym przechowywaniu kopii zapasowej danych w chmurze, lub na dedykowanym nośniku, takim jak dysk zewnętrzny, czy serwer. W IT Company oferujemy usługę przechowania zaszyfrowanego backupu. Nasi specjaliści wspólnie z klientem ustalają sposób przechowywania backupu.
    • Przy użyciu odpowiedniego algorytmu,  nasi specjaliści zajmują się zaszyfrowaniem danych, w taki sposób, aby były one nieczytelne dla osób nieuprawnionych. W ten sposób powstaje zaszyfrowana wersja plików.
    • Zaszyfrowane kopie zapasowe są przechowywane w bezpieczny sposób, często na zdalnych serwerach w chmurze lub na dedykowanych nośnikach. Sposób przechowywania kopii zapasowych jest ustalany wraz z klientem przy pomocy naszego zespołu.
    • Aby odczytać zaszyfrowane dane, wymagany jest klucz dostępu. Jest to zazwyczaj unikalny kod lub hasło, które umożliwia odszyfrowanie danych. Klucz ten przekazywany jest wyłącznie osobom upoważnionym.
    • Dzięki zastosowaniu szyfrowania, nawet w przypadku ewentualnego nieautoryzowanego dostępu do przechowywanych danych, informacje są zabezpieczone.
     
     

    Konfiguracja backupu w chmurze


    Backup w chmurze polega na tworzeniu zapasowych kopii danych i przechowywaniu ich za pomocą zdalnych serwerów.

    Bezpieczeństwo stanowi fundamentalny element naszej działalności. Wiemy, jak istotne jest odpowiednie przechowywanie danych i wykonywanie backupu i kopii zapasowych. Wdrożenie odpowiednich rozwiązań przechowywania danych może ochronić firmę przed utratą najważniejszych dokumentacji oraz zasobów finansowych.

     

    Backup w chmurze, czyli...

    • Przechowywanie danych przez dostawce usługi chmurowej — dane nie są przechowywane lokalnie na komputerze lub na serwerze organizacji, lecz na zdalnych serwerach, które są zarządzane przez dostawcę usługi chmurowej.
    • Łatwa dostępność do danych — dane przechowywane w chmurze są dostępne z każdego miejsca, które ma dostęp do internetu.
    • Szybka możliwość przywrócenia kopii zapasowych — w razie potrzeby, dane można szybko przywrócić z kopii zapasowej w chmurze. Oznacza to, że nawet w przypadku awarii sprzętu, można je w łatwy sposób odzyskać. Dodatkowo usługi backupu w chmurze często oferują automatyzację procesu tworzenia kopii zapasowych.
    • Wysoki poziom bezpieczeństwa — dostawcy usług chmurowych stosują zaawansowane środki bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie danych w trakcie przesyłania i przechowywania oraz dostęp kontrolowany za pomocą autoryzacji. Dodatkowo backup w chmurze może również oferować funkcje ochrony przed różnego rodzaju cyberatakami. 

    Backup danych - jak wygląda wdrożenie?

    1

    Dokonujemy audytu oraz przeglądu polityki bezpieczeństwa firmy naszego Klienta.


    2

    Przedstawiamy aktualną sytuację oraz obszary wymagające poprawy.


    3

    Wspólnie z Klientem obieramy ścieżkę działania.


    4

    Wdrażamy backup i planujemy kolejne kroki.


    Proces wdrożenia kopii bezpieczeństwa jest indywidualny dla każdej organizacji i wymaga wcześniejszego audytu.

     

    Nasi administratorzy zajmują się także usługami:

     
     

    Skontaktuj się z naszym działem handlowym i poproś o ofertę!

    Kontakt możliwy także pod adresem mailowym: oferty@itcompany.pl
     
    Wybierz z listy usługę i napisz do nas!
     

    Sprawdź nasze pozostałe usługi