Outsourcing IT – czy dla każdego?

Wiele małych i średnich przedsiębiorstw staje przed trudnościami wynikającymi z informatyzacji, szczególnie jeśli branża, w której działają, nie jest zbyt bliska komputerowej. Spychany często na dalszy plan problem potrafi boleśnie o sobie przypomnieć, gdy awaria sprzętu zawiesza funkcjonowanie całego biznesu.

Niestety, najczęściej sięga się wtedy po pomoc znajomych o znikomej często wiedzy informatycznej. Nie do końca można się temu dziwić – zatrudnienie informatyka na etat to w polskich realiach bardzo duże obciążenie finansowe dla firmy. Z kolei umowy zlecenia nie gwarantują bezpieczeństwa i ciągłości usług informatycznych.

Profesjonalna pomoc IT w codziennych problemach

Rozwiązaniem pośrednim jest outsourcing IT, czyli przekazanie obsługi informatycznego zaplecza zewnętrznej firmie. Wbrew obawom przedsiębiorców nie jest to  rozwiązanie tylko dla międzynarodowych korporacji, lecz także odpowiedź na codzienne problemy z zawieszającym się komputerem i nieaktualnym programem pocztowym.

Rozwój sektora IT sprawił, że za rozsądną kwotę można uzyskać stałą i profesjonalną pomoc w zarządzaniu sprzętem i oprogramowaniem. Wiele firm zapewnia również wsparcie rozwoju w zakresie nowych technologii. Należy pamiętać bowiem, iż obecnie IT to nie tylko potencjał, który można wykorzystać, lecz nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa.

dział outsourcingu IT

Skorzystaj z konsultacji

Planując przyszłość, skorzystaj z konsultacji odnośnie outsourcingu IT oferowanego przez IT Company. Nasi pracownicy chętnie udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

Skontaktuj się

Dariusz Dąbrowski

tel. 737 975 948
tel. 61 668 27 64
dariusz.dabrowski@itcompany.pl

Skontaktuj się

Grzegorz Krzyś

tel. 500 728 638
tel. 61 668 27 64
grzegorz.krzys@itcompany.pl